28 günlük askerlik tartışmaları ile ilgili bir açıklama da Bahçeli'den

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hasabı üzerinden bedelli askerliğe ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin özellikle de tartışmalara sebep olan ''28 günlük şartına'' dair açıklaması dikkat çekti.

- Bu haber 24 kez okundu.

28 günlük askerlik tartışmaları ile ilgili bir açıklama da Bahçeli'den

Bahçeli, "Tam bu sırada süresi 28 gün olarak belirlenmiş bedelli askerliğin konuşulmasına şahit oluyoruz. Askeri ihtiyaçlar elbette gözetilmiş,dikkate alınmıştır. Meşru herhangi bir sebeple askerliğini yapamayan insanlarımızın yığılması da söz konusudur. Buraya kadar diyeceğim bir şey yoktur.'' ifadelerini kullandı.

'Ancak...'

"BEDELLİ ASKERLİĞİN ÇIKMASINI OLUMLU GÖRÜYORUM"

Bahçeli yaptığı açıklamada ''Bedelli askerliğin çıkmasını olumlu görüyor, gereğinin yapılmasını arzu ediyorum. Ancak 28 günlük teorik eğitim de nedir? Bedelliden istifade edecek kardeşlerimiz 28 günde deyim yerindeyse “yaylalar yaylalar” türküsünü bile öğrenemeyeceklerdir." ifadesini kullandı.

Bahçeli konuyla ilgili son olarak ''Bedelli olacaksa, 28 güne ne gerek vardır? Bu kadar zahmete lüzum olacak mıdır?'' sözlerini kullanarak ''Askerliğin teorik eğitimi doğru bir değerlendirme değildir. Asker silahla, ağıt siyahla anılır. Madem bedelli askerlikle ilgili düzenleme yapılacak, o zaman bunca kafa karışıklığı ve karmaşaya niye ihtiyaç duyulur? Adı üstünde bedelse verilir, sonuçta ilgililer terhis edilir.'' dedi ve sözlerini ''Bedelli askerlik tartışmalarını uzatarak canıyla bedel ödeyen kahramanlarımızın ruhlarını ve fedakârlık numunesi evlatlarımızın duygularını incitmemek asıldır, esastır, şarttır, elzemdir, temennimdir.'' cümlesiyle noktaladı.

Kaynak: Yeni Asya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol