Bu haber kez okundu.

Türkiye: 51 rejim unsuru etkisi hale getirildi; Suriye: Saldırılara cevap verilecek

Suriye ordusundan yapılan açıklamada da Türk güçlerin saldırılarına cevap verileceği belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada Şam yönetimi, Ankara'yı İdlib ve Halep'e destek güçleri göndererek Suriye'nin egemenliğine karşı yaptığı ihlalleri arttırmakla suçladı.

Silahlı muhalif gruplar rejim güçlerine direniyor

Devlet Başkanı Beşşar Esad'a bağlı Rusya ve İran destekli birliklerin Halep ve Şam'ı bağlayan kritik karayolunu ele geçirmesinden sonra Türkiye'nin desteklediği silahlı muhalif gruplarda bir Suriye helikopterini düşürdü ve Nayrab kasabasına ilerledi.

Milli Savunma Bakanlığı pazartesi günü de 'Suriye'de 115 rejim hedefinin ateş altına alındığını ve 101 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiğini' açıklamıştı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada "İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir. Şu ana kadar bölgede tespit edilen 115 rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 Rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir. Belirlenen hedeflere meşru müdafaa kapsamında atışlar devam etmektedir," ifadeleri kullanılmıştı.

Kaynak:Euronews Türkçe

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol