Gözaltı ve tutuklamalar cadı avına dönmüştür

*Mesaj sahibinin kimlik bilgileri bizde mahfuzdur. Sn. Kâzım Güleçyüz!

Halit Aydoğan
Halit Aydoğan
13 Eylül 2017 Çarşamba 16:31
33 Okunma
Gözaltı ve tutuklamalar cadı avına dönmüştür

Başta medya grubunuz olan YENİ ASYA’yı tebrik eder, cesur ve istikrarlı hizmetiniz ile sağlam duruşunuz özellikle herkesin ve her şeyin susturulduğu bu dönemde mazlûmlara olan desteğinizden dolayı duâcınız olduğumu belirtmek isterim.

Bu mektup, silâhı duâsı olan bir teröristin (!) mazlûmlar için yaptığı bir seslenişidir.

Başta belirtmek isterim ki, ben Nur cemaatine mensup birisiyim. Ve bunu işyerimde ne çalışma arkadaşlarımdan, ne amirlerimden, ne çevremden ne de beni tanıyan ve bilen hiçbir kimseden gizlemedim ve gizlemem de. Gururla savcılığa da belirttim. Ömür boyu da cezaevinde tutsalar asla umurumda değil. Hakkımdaki tek şüphe Nur cemaati mensubu olmam yani. Halkın diliyle cemaatçi olmam ve 15 Temmuz’a yakın bir tarihte telefon hattımı yenilememdir, komik ama gerçek bu, daha birçok komik durum var, ama anlatmakla bitmez. Her neyse çok fazla uzattım. Asıl mevzuya girmek istiyorum:

Baştan belirttiğim gibi, bu mektup; kendim ve nefsim için değil, mağdur ve mazlûm insanları seslendirmeye ve onların sesi olmaya yönelik bir sesleniştir. Gördüğüm kadarıyla tutukluların çoğu masum ve mazlûmdur. İhanet girişimi olan o darbe girişimine bir şekilde değil parmağı olması, o ihanet şebekesine karşı dahi yek vücut olmuşlardır. Buna kesin kanaatim gelmiştir.

Maalesef yapılan gözaltı ve tutuklamalar, FETÖ ve darbe girişiminden uzaklaşmış ve cadı avına dönmüştür. Yaşanan bu durum, eskiden dindar kesime uygulanan İRTİCA altındaki zulüm ve haksızlıklar, bu zamanda FETÖ fişlemesiyle yapılmaya başlanmakta, nerede dindar birileri görülse FETÖ’cü adıyla fişlenmektedir.

Şu anki durum gitgide çığrından çıkmakta olup, dindar ve vatanperver kesime zarar vermeye başlamıştır. Yapılan propaganda ve baskılarla nokta-i istinadımız olan bu vatan ve millete düşman olmamızı istiyorlar. Nasıl ki, kurdun karşısında köşeye sıkışmış bir keçi, o korku ve çaresizliğinden boynuzunu kurdun karnına geçirir, öyle de din düşmanlarının devlet eliyle yaptığı bu kadar zulme uğrayan mazlûmun dahi, bu uğradıkları haksızlıklar da, bu vatan ve millete düşman olanlara kalben taraftar olup, bu vatan ve milletin zararına sevinsinler. Bu kadar masum, dindar, vatanını ve milletini seven binlerce hatta milyonlarca insanın bu vatan ve millete düşman olma ihtimali var.

Azametli bahtsız bir kıt’anın, şanlı talisiz bir devletin torunları olan bu milleti birbirine ve devlete düşman edip, küstürmemek lâzımdır, diye düşünüyorum. Tek beklentim, eskiden İRTİCA fişlemesiyle dindar kesime yapılan o acımasız fişleme ve zulüm, bu zamanda FETÖ bahanesiyle yeniden o dindar nesle zarar vermesin.

Ben şahsım itibariyle alıştım. Bu ve benzeri duruma Nur cemaatiyle tanışmadan önce Kürt milliyetimden dolayı PKK ile hiçbir bağlantım ve muhabbetim olmamasına rağmen, PKK’lı terörist fişlemesiyle dışlandım ve itham edildim. Şimdi de Nur Cemaatinden olmam sebebiyle Cemaatçi/Fetöcü fişlemesiyle itham ediliyor, hatta yargılanıyorum. Benim şahsım bu ve benzeri durumlara alışık artık. Ama bunca mağdur ve milliyetperver insan alışık değiller maalesef. Bir çok masum ve mazlûm cezaevlerinde ailelerinden uzak bir halde, vatanını ve milletini çokça severlerken hain suçlamasıyla itham edilmeleri kadar acı bir durum yoktur bunlar için.

Nasılki, o hain darbe girişimi sonucu şehit ve gazi olan o kadar insanın ve ailelerinin hakkı gözetilmeye çalışılıyorsa, bazı hain darbeciler yüzünden darbeyle hiçbir bağlantısı olmayan binlerce, hatta milyonlarca insanın da hakkı gözetilmeli ve korunmalıdır.

Nasıl onların hakkı gözetilip, aranıyorsa bu mazlûmlarında hakkı gözetilip aranmalı. Kimse bir başkasının hatasıyla suçlanmamalı, itham edilmemeli, bu kişi kardeşi dahi olsa.

Benim sizden isteğim, ne olursa olsun bu mazlûmların hakkını gözetmeye devam etmeniz ve seslendirmenizdir. Muhalif seslerin susturulduğu bu dönemde mazlûmun ve mağdurun halen devam ettiği gibi sesi olmanız ve devam etmenizdir.

Benim şahsım hiç hükmündedir. Bu kadar mazlûmun hakkı korunsun yeter. Ömür boyu cezaevinde kalmaya razıyım.

Buna bütün kalbimle inanıyorum ki, sizin ve sizin gibiler sayesinde zulüm ve böyle devlet ve devlet büyüklerini aldatarak bu vatan ve millet evlâdına zulmeden gizli komiteler ile vatan ve din düşmanları hiçbir zaman gayelerine erişemeyeceklerdir.

Allah (cc) sizden ve sizin gibilerden her daim razı olsun. Duâcınız (...).

Kaynak: Yeni Asya

Anahtar Kelimeler:
TutuklamaCadıAcı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner101

banner60