Bu haber kez okundu.

Özhaseki: İtirazın sebebi ille de biz alalım kaygısı değil

Resmi olmayan sonuçlara göre Ankara'da seçimi CHP'li rakibi Mansur Yavaş karşısında kaybeden AKP'li Mehmet Özhaseki, 31 Mart seçimi için yapılan itirazların "İlle de biz alalım" kaygısı ile yapılmadığını söylerken amaçlarını "Milletin iradesinin tecelli etmesi için" ifadesiyle açıkladı. Özhaseki, "Ankara'da da binlerce sandıkta çok net bariz hatalar var" dedi.

Özhaseki'nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Sandıktan ne çıkıyorsa başımız üstüne. İtirazlar yapılıyor ama "İlle de biz alalım" diye değil. Milletin iradesinin tecelli etmesi için.

İlle de sonuç değişsin diye bir gayretimiz yok. Sadece milletin iradesi sandığa nasıl gitmişse o şekilde tecelli etmesini istiyoruz. Bunun peşindeyiz. Ömrümüz demokrasi mücadelesiyle geçti. Bugün de aynı söylediğimiz kurallara uygun davranacağız. Bir yerde 201 oy Binali Bey almış. 201 oy İşçi Partisi'ne yazılmış. Hata da olabilir kasıt da olabilir. Binlerce bariz hatalar var. Aynı şekilde Ankara'da da hatalar var.

Ankara'da az buz değil, epeyce hata var. AK Parti kendi içinde özeleştiri kültürünü çok geliştirmiş bir partidir. Diğer partilerde bu kültürün çok geliştiğini sanmıyorum. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol