Bu haber kez okundu.

Paris Büyükelçisi Musa Fransa Dışişleri Bakanlığı'na Çağrıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron için söylediği "Sen önce kendi beyin ölümünü kontrol ettir" sözlerini protesto amacıyla Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa Fransa Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinin kabul edilemez olduğu belirtildi. "Türk makamlarının iki ülke ilişkilerinde yeri olmayan ve iki ülke arasında ihtiyaç duyulan diyaloğun yerini alamayacak yorumların ardından Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa Cuma akşamı Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmıştır" denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşmiştir” sözlerine gönderme yaparak “Sen önce kendi beyin ölümünü bir kontrol ettir” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın bu sözlerine Fransa Cumhurbaşkanlığı’ndan bir yetkili tepki göstermiş, Erdoğan’ın sözleri için “Bunlar açıklama değil, hakaret. Erdoğan’dan sözlerine açıklık getirmesini bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Amerikanınsesi

Anahtar Kelimeler:
FransaTurkiye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol