Bu haber kez okundu.

Saadet Partisi İstanbul adayı Gökçınar'dan YSK açıklaması

Saadet Partisi 31 Mart yerel seçimleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Gökçınar YSK'nın seçimleri iptal kararı ardından açıklama yaptı.

Konuya ilişkin açıklamasında Saadet Partisi'nden gelecek kararı beklediğini söyleyen Gökçınar, 'ben hazırım partimin kararını bekliyorum' dedi.

İstanbul seçimlerinde 'tekrar aday olacak mısınız?' sorusuna Gökçınar, şu açıklamayı yaptı:

"Biz kendi başımıza aday olmuş değiliz. Genel Merkezimizin ve parti teşkilatımızın teveccühü ile aday olduk. Dolayısıyla bizim burada seçimlere tekrar katılma yönünde bir karar çıkacak. Ben öyle umuyorum en azından. Fakat tabi bu bir netice değil. Yarınki toplantıdan sonra belli olacak. Biz tabiki terimizi soğutmamışken çıkıp tekrar çalışmalarımıza devam edeceğiz."

'SİYASİ TARİHİMİZ AÇISINDA OLUMSUZ BİR KARAR'

YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal etmesine dair dikkat çekici açıklama yapan Gökçınar, seçimlerin iptal edilmesini Türk siyasi tarihi açısından olumsuz karar olarak değerlendirdi.

YSK'nın İstanbul seçimlerinin iptal etmesini olumlu görmediği söyleyen Gökçınar, şu şekilde ifade etti:

"Şuanda bir kesin açıklama yapacak değilim. Ancak şu kadarı var ki seçimlerin yenilenmesi önümüzdeki seçimlerin ne olacağı konusunda da bir fikir veriyor. Aynı YSK ile biz bu seçimleri yapacaksak o zaman seçim yapmak neye yarıyor, vatandaşın kafasında bir şüphe uyanıyor. Malesef ben yaşadığımızı siyasi tarihimiz açısından çok olumlu değerlendirmiyorum sonucu ne olursa olsun"

Kaynak: Milli Gazete

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol